Info pre nováčikov

Ak nemáš s jógou žiadne skúsenosti, alebo si začiatočník v ashtanga jóge, môžeš sa priamo pripojiť do hociktorej hodiny v našom rozvrhu označenej názvom „MYSORE“. Postupne Ťa naučíme všetko od začiatku – ako dýchať a ako spojiť dych s pohybom. Budeš pokračovať krok po kroku a postupne Ti učiteľ bude pridávať nové a nové pozície (ásany). Každého vedieme podľa individuálnych možností a potrieb, a ak treba, pozície modifikujeme. Pristupujeme ku každému žiakovi veľmi individuálne. Výhodou učenia ashtanga jógy mysore štýlom je možnosť ísť vlastným tempom bez toho, aby bol jednotlivec obmedzovaný skupinou.

Novým záujemcom ponúkame:

  • prísť bezplatne na hociktorú hodinu a pozrieť sa ako prebieha prax, popýtať sa učiteľa otázky, ktoré Ťa zaujímajú. Je úplne na Tebe koľko sa na hodine zdržíš.
  • ak ju využiješ, nemusíš cvičiť hneď na prvej lekcii, ktorej sa zúčastníš. Ak Ťa ashtanga, z pozorovania druhých, zaujme, prídeš opäť. Na ďalšej hodine Ti bude venovaná individuálna pozornosť učiteľa. Na základe jeho inštrukcií sa naučíš základy praktizovania ashtanga jógy.

Na čo sa pripraviť: všetko, čo k jóge potrebujete, máte neustále so sebou – dych, telo a myseľ. Okrem toho existuje niekoľko doporučení k jógovej praxi, aby zoznámenie prebehlo hladko:) v prvom rade, praktizujeme naboso. Náš priestor je naša jógamatka. Ak nemáte vlastnú, v roome sú k dispozícii a môžete si ju zapožičať. Na prax doporučujeme ľahké, bavlnené oblečenie. Pred praktizovaním je ideálna teplá sprcha. Čo sa týka jedla, doporučujeme niečo ľahké maximálne 2 hodiny pred praxou. Pokiaľ ide o pitie, zásadne neodporúčame piť počas praxe, uhasí sa tým vnútorný oheň (agni), ktorý spaľuje toxické látky. Voda a čaj sú k dispozícii v roome, nemusíte si preto nosiť nič so sebou. Dôležité je už len mať chuť pracovať na sebe, nechať všetky starosti za dverami roomu a užiť si daný moment s plným vedomím spojenia dychu s pohybom.